Wyślij wiadomość

Aktualności

August 30, 2022

„My też możemy wykonać pracę”: Branża budowlana zwraca się do kobiet w obliczu niedoboru siły roboczej

Po około 10 latach pracy jako barista w Nowym Jorku Desiree Camacho zdecydowała, że ​​nadszedł czas, aby wytyczyć nową ścieżkę kariery — budownictwo.

„Nawet moja własna mama, kiedy powiedziałem jej, że jestem zainteresowany tym, powiedziała:„ Dlaczego chcesz to zrobić? To robota mężczyzny ”- powiedział Camacho CBS News.„A ja pomyślałem: „Tak, cóż, potrzebuję pieniędzy tego mężczyzny, więc idę wykonać jego pracę”.

Historycznie budownictwo było dziedziną zdominowaną przez mężczyzn.Ale teraz do jego szeregów dołącza więcej kobiet.Według Biura Statystyki Pracy kobiety stanowią około 11% pracowników budowlanych w kraju.

 

Według Biura Statystyki Pracy, branża może pochwalić się jedną z najwęższych różnic płacowych w kraju, gdzie pracownice budowlane zarabiają około 95% średniej płacy mężczyzny w pracach, które często nie wymagają dyplomu ukończenia studiów wyższych.

Liczba kobiet pracujących w budownictwie wzrosła w ciągu około dekady o ponad 50% do ponad miliona, po części dzięki ukierunkowanym kampaniom rekrutacyjnym.

„To absolutnie niewykorzystany rynek. Walczymy z niedoborami siły roboczej z jedną ręką związaną za plecami” – powiedział CBS News Brian Turmail, dyrektor generalny Associated General Contractors of America.

Stowarzyszenie branżowe rozpoczęło cyfrową kampanię informacyjną zachęcającą kobiety do rozważenia prac budowlanych, przyciągając dziesiątki tysięcy kandydatów.

„To wszystko, od podstaw, takich jak zdejmowanie cholernego kalendarza pinup ze ściany przyczepy, po bardziej fundamentalne zmiany w myśleniu o tym, jak stworzyć bardziej przyjazne środowisko. Jak słuchamy nowych ludzi?”powiedział Turmail.

W Karolinie Samet Corp. zaczął oferować płatny urlop rodzicielski.Kobiety stanowią obecnie prawie 20% jej siły roboczej.

Po powrocie do Nowego Jorku Camacho zapisał się do szkoły handlowej po tym, jak zauważył reklamę w metrze.

„Jesteśmy tutaj, jesteśmy silni” – powiedział Camacho.„Możemy też wykonać tę pracę. I pojawiamy się, aby to zrobić”.

 

najnowsze wiadomości o firmie „My też możemy wykonać pracę”: Branża budowlana zwraca się do kobiet w obliczu niedoboru siły roboczej  0

najnowsze wiadomości o firmie „My też możemy wykonać pracę”: Branża budowlana zwraca się do kobiet w obliczu niedoboru siły roboczej  1

najnowsze wiadomości o firmie „My też możemy wykonać pracę”: Branża budowlana zwraca się do kobiet w obliczu niedoboru siły roboczej  2

 

https://www.cbsnews.com/news/construction-labor-shortage-women/

Szczegóły kontaktu